دسته‌بندی نشده

ارتز زانو

بریس یا اُرتِز زانو وسیله‌ای است که برای کمک به بهبود آسیب‌دیدگی‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. نوع بریس استفاده شده بر اساس تشخیص و دستور پزشک تعیین می‌شود. بریس زانو برای کمک به بهبودی وضعیت شما به صورتی طراحی می‌شوند که بتوانید فعالیت‌های روزانه‌تان را حفظ کنید و پشیبانی بهینه‌ای را به شما ارائه می‌دهد.
آیا استفاده از بریس زانو موثر است؟
این که بریس‌های زانو واقعا چه کار می‌کنند، واضح نیست. معمولا عملکرد بریس‌ها در آزمایشگاه بیش‌تر از  عملکردشان در استفاده‌های معمولی است. در کل، بریس‌های کاربردی (فانکشنال) و بریس‌های توانبخشی بیش‌ترین تاثیرگذاری را دارند. بریس‌ها برای بعضی افراد بیش‌تر از دیگران مفید هستند. برخی نگران هستند که بریس‌های زانو ممکن است باعث افزایش تعداد مصدومیت‌ها در زانوی ورزشکاران شود. در کل، بیشتر افرادی که از بریس زانو می‌پوشند، احساس می‌کنند که برایشان اثر بخش بوده است. پزشکان در تلاش‌اند درباره میزان تاثیرگذاری بریس‌های زانو و بهترین زمان برای استفاده از آن‌ها، اطلاعات بیش‌تری به دست آورند. یادتان باشد که نیاز به استفاده از بریس را باید پزشک تشخیص دهد.
بریس‌های زانو چه وقتی استفاده می‌شوند؟
مشکلات مختلف زانو، نیاز به بریس‌های مختلفی دارند. پزشکتان پس از جراحی زانو ممکن است نوع بریس مشخصی را به شما پیشنهاد دهد. برخی پزشکان دیگر هم ممکن است به جای جراحی، استفاده از نوع دیگری از بریس‌ها را برای بهبود پارگی رباط پیشنهاد کنند. همچنین ممکن است برای کاهش درد در زانویی که با تمرینات کششی و تقویتی بهبودی در آن ایجاد نشده است، نیاز به بستن بریس در جلوی زانو باشد. بریس‌ها برای جلوگیری از بروز صدمات به زانو عالی به نظر نمی‌آیند. اگر می‌خواهید از بریس زانو استفاده کنید از قبل با پزشک خود مشورت داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *